Zarządzanie Kapitałem Ludzkim

Jak zespół ds. Zasobów Ludzkich może wykazać swoją wartość jako strategiczny partner w interesach?

Dział HR odgrywa kluczową rolę w realizowaniu celów strategicznych organizacji międzynarodowych. Pomaga zrozumieć, co cenią sobie pracownicy oraz co czyni ich produktywnymi. Wraz z zastosowaniem odpowiednich systemów, dział HR może w pełni wykorzystać potencjał pracowników, jednak jak pracownicy działu HR mogą wykazać wartość strategiczną, którą przynoszą firmie?

Realizacja planu strategicznego firmy

Realizacja planu strategicznego firmy
Strategia każdej firmy w zakresie Zarządzania Kapitałem Ludzkim dotyka wszelkich aspektów jej działalności biznesowej. Przy istnieniu pełnego wyzwań i wymagań harmonogramu, zewnętrzna wyspecjalizowana z tego zakresu firma lub dział Zasobów Ludzkich musi rozważyć to, w jaki sposób powinna zorganizowa zarządzanie kapitałem ludzkim. Połączenie i ujednolicenie zadań związanych z zarządzaniem kapitałem ludzkim i kluczowymi talentami odgrywają zasadniczą rolę umożliwiając Działom HR następujące działania:
 
  • Przygotowanie firmy do zmian na rynku pracy
  • Poprawienie stopnia zaangażowania i wydajności pracowników
  • Znajomość trendów na rynku rekrutacyjnym i wśród własnych pracowników
  • Zapewnienie zgodności z wymaganiami przepisów prawnych
 
 
W jaki sposób możesz przynieść strategiczną wartość funkcji HR w Twojej firmie? Przeczytaj pytania zadawane przez naszego eksperta Leon’owi Vergnes, SVP/GM EMEA w ADP ES International i jego odpowiedzi, aby móc zdecydować się na następny krok.

Dziękujemy!