Innowacyjne usługi

Nowoczesne rozwiązania dla
przedsiębiorstw każdego rozmiaru

Naliczanie płac i administracja kadr

Od ponad 60 lat firma ADP dokłada wszelkich starań, aby oferować swoim Klientom kompleksowe rozwiązania na najwyższym poziomie. Usługi naliczania płac łączą w sobie zalety rozwiązań stosowanych przez Klienta z wartością dodaną kompetencji ADP. Klient korzysta z rozwiązań ADP użytkując je tak, jakby były one jego własnym systemem, dodatkowo zyskując dostęp do międzynarodowego know-how.
Nieustająco pracujemy nad ulepszaniem i podnoszeniem jakości standardów obsługi, tak by sprostać zróżnicowanym wymaganiom i oczekiwaniom Klientów. Odciążając Klienta od zadań, które nie są elementem jego kluczowej działalności, umożliwiamy mu skupienie się na podnoszeniu efektywności przedsiębiorstwa. Klient zaś zyskuje pewność, iż będą one bez wysiłku organizacyjnego zleceniodawcy realizowane zawsze na czas, w zgodzie z często zmieniającymi się przepisami prawa, i po mniejszych kosztach. Dodatkowo nie trzeba ponosić inwestycji i kosztów związanych z utrzymaniem i obsługą systemu IT.
ADP zapewnia odpowiednie oprogramowanie oraz jego integrację z obsługiwaną przez Klienta platformą informatyczną. Przekazanie obsługi naliczania płac odbywa się zgodnie ze wspólnie zdefiniowanymi wcześniej procedurami, dopasowanymi do indywidualnych wymagań Klienta. Od samego początku Klient ma do swojej dyspozycji dedykowanego konsultanta ADP, który pilotuje system i jest odpowiedzialny za kierowanie zespołem. ADP przykłada dużą wagę do szkoleń i w zależności od doświadczenia użytkowników systemu, umożliwia każdemu z nich pełne wykorzystanie wszystkich narzędzi.
Przez cały czas Klient zachowuje pełną kontrolę nad powierzonym obszarem. Dzięki dostępowi do oprogramowania ADP, Klient ma w każdej chwili możliwość wglądu w dane kadrowo-płacowe wszystkich swoich pracowników. ADP przygotowuje i dostarcza do Klienta listy płac i paski płacowe oraz wymaganą prawem dokumentację.
W ramach kompleksowych usług naliczania płac ADP zobowiązuje się do:
  • prowadzenia bazy danych osobowych pracowników;
  • zbierania danych za pomocą systemu informatycznego;
  • comiesięcznego naliczania wynagrodzeń w pełnym zakresie zdefiniowanym przez zakładowy regulamin wynagradzania oraz przepisy prawa;
  • obsługi umów o pracę, umów zlecenia oraz umów o dzieło;
  • przygotowania dokumentacji m.in. do ZUS, US, GUS;
  • przygotowywania danych dla systemów informatycznych Klienta;
  • realizacji przelewów na konta pracowników oraz dokumentacji wypłat;
  • rozliczania czasu pracy i absencji pracowników;
  • rozliczania Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej i Zakładowego Funduszu Socjalnego;
  • szczegółowego raportowania zgodnie z wymaganiami polskiego prawa oraz specyficznymi potrzebami Klienta.
Jedną z cech, która wyróżnia ADP jest projektowe podejście do każdego realizowanego zadania. Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda Firma jest inna i potrzebuje indywidualnych rozwiązań. Proponujemy Firmom elastyczne rozwiązania, dostosowane do ich wielkości i specyficznych potrzeb, współpracujemy zarówno z międzynarodowymi korporacjami, jak i lokalnymi Firmami z sektora MŚP. Wszyscy nasi Klienci mogą liczyć na pomoc i doradztwo w zakresie projektowania nowych systemów jak i monitoringu prawnego.
Zdajemy sobie sprawę z zaufania, jakim darzą nas nasi Klienci. Jako firma gwarantujemy postępowanie w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa pracy oraz ponosimy pełną odpowiedzialność za ewentualne uchybienia. W tym celu stworzyliśmy specjalny dział prawny, którego wykwalifikowany personel odpowiada za stałe monitorowanie częstych zmian prawnych. Dokładamy wszelkich starań, aby stale poszerzać naszą wiedzę i kwalifikacje, a tym samym oferować naszym Klientom jakość na najwyższym poziomie.