zarządzanie kapitałem ludzkim

Ponad 10 mln pracowników korzysta już z aplikacji ADP® Mobile Solutions

8/03/2017

Szacuje  się,  że   w  2020 r.  1,75  miliarda (42%)  pracowników   na  świecie  należeć będzie   do mobilnych,  globalnych  zasobów  ludzkich. Można zatem  śmiało   stwierdzić, że jesteśmy świadkami ważnych  zmian w  sposobie, w  jaki  ludzie  pracują [1].  W związku z tym organizacje muszą zmierzyć się ze sprzecznymi zjawiskami w zakresie zarządzania personelem. Z jednej strony, firmy mogą wybierać pracowników z większej puli kandydatów. Z drugiej strony, muszą jednak starać się bardziej niż dotąd, aby utrzymać zaangażowanie swojego personelu.

Wiemy, że zaangażowanie pracowników ma duże znaczenie. Dane pokazują,  że wysokie zaangażowanie   kadr   przekłada    się  na   produktywność   większą  o  21%    [2].   Liderzy w zarządzaniu zasobami ludzkimi poszukują zatem sposobów na zwiększenie zaangażowania, przy czym warto wziąć pod uwagę charakter    coraz   bardziej   mobilnych i globalnych kadr.

Z aplikacji ADP Mobile Solutions korzysta już 10 milionów pracowników w 175 krajach. Jest ona zatem doskonałym przykładem na to, jak aplikacje mobilne mogą pomóc liderom HR angażować swoich pracowników w istotne procesy. Jeden z naszych klientów, prowadzący działalność w ponad 30 stanach, skorzystał z aplikacji, aby umożliwić pracownikom dostęp do  rozliczeń  wynagrodzenia,   z    możliwością    ich    podglądu  i    drukowania,   a  także do formularzy podatkowych oraz do systemu zarządzania czasem pracy i obecnością. Klient po raz pierwszy mógł komunikować się z wszystkimi  pracownikami    jednocześnie na potrzeby przeprowadzania procedur HR.

Organizacja ta wyprzedza jednak ogólne tendencje – zaledwie 20% przedsiębiorstw wykorzystuje  obecnie  rozwiązania  mobilne  w  zakresie  zarządzania  zasobami   ludzkimi i zwiększania produktywności  pracowników  [3]. Jest  to  dla    specjalistów  HR    szansa na wywarcie bezpośredniego wpływu na produktywność i zaangażowanie personelu. Przekazując pracownikom narzędzia spełniające ich oczekiwania, specjaliści HR mogą stać się bohaterami nowych, globalnych i mobilnych kadr.

Aby dowiedzieć się więcej o aplikacji ADP Mobile Solutions, odwiedź stronę:
https://www.adp.com/our-products/adp-mobile-solutions/overview.aspx

[1] StrategyAnalytics, Global Mobile Workforce Forecast, 2015-2020

[2] http://www.gallup.com/businessjournal/190352/managing-employee-risk-requires-culture-compliance.aspx

[3] https://dupress.deloitte.com/dup-us-en/focus/human-capital-trends/2016/digital-hr-technology-for-hr-teams-services.html#endnote-3

- Więcej informacji znajduje się pod adresem: http://blog.adp.com/2017/02/21/more-than-10-million-employees-use-adp-mobile-solutions-app-to-stay-engaged-with-work/#sthash.PeLlKkuj.dpuf

ADP

Tagi:zarządzanie kapitałem ludzkim