raport ADP

Przyszłość zarządzania zasobami ludzkimi to nowe technologie

18/01/2018

Ostatnie badania przeprowadzone przez ADP i IDC pokazały, że działy HR nie są gotowe na czwartą rewolucję przemysłową. Według raportu aż 22% procesów Human Capital Management jest w dalszym ciągu obsługiwana ręcznie.


– “To bardzo niepokojące wyniki, zwłaszcza, że stale rozwijająca się cyfrowa rzeczywistość wymaga od działów HR doświadczenia w obsługiwaniu nowych technologii. Rozwiązania IT  mogą  wpłynąć  na   efektywność   procesów,  oferując  wyniki   poparte  danymi i zautomatyzowanie powtarzających się procesów. Firmy wszystkich rozmiarów powinny zaakceptować cyfrowe rozwiązania HCM, które dostarczają najwięcej wartościowych informacji. Zespoły HR i IT muszą pracować blisko, aby z sukcesem wprowadzić te zmiany” – mówi Iwona Kubeczek, Menedżer ds. rozwoju, ADP Polska.

Nowe technologie usprawniają  już  praktycznie  wszystkie  dziedziny  naszego  życia.  Także w firmach potrzebne są zintegrowane procesy, które będą obejmowały więcej niż jeden wycinek formowej rzeczywistości. Dostrzegają to specjaliści z branży, 68% z nich odpowiedziało, że w ich organizacjach szczególnie ważne byłoby zintegrowanie wszystkich systemów HR i systemu zarządzania talentami, również ze względu na komfort pracowników.


– “Dzisiaj pracownicy oczekują od procesów związanych z HR-em, bezproblemowego działania,  które   zmniejszy   nakład   pracy  po  ich  stronie.  Chcieliby,   aby   korzystanie z narzędzi w pracy było równie proste, jak korzystanie z podobnych narzędzi w domu. Wprowadzając nowe technologie, takie jak platformy komunikacji do codziennego życia pracowników     spełniamy     ich     oczekiwania” – dodaje   Iwona   Kubeczek,   Menedżer ds. rozwoju, ADP Polska.

Jak   wygląda   sytuacja   w   Polsce?  Na   naszym   rynku   wśród   dostawców   rozwiązań do zarządzania kapitałem ludzkim dominują podmioty lokalne. Jednak między 37 a 49% polskich przedsiębiorstw planuje w najbliższym czasie zainwestować w aktualizację lub zakup całkowicie nowych rozwiązań HCM. Polscy pracodawcy zadeklarowali też największe  zainteresowanie  kompleksową  integracją   systemów   zarządzania   kadrami w firmie, jak również rozwiązaniami do przeprowadzenia analiz dotyczących kadr oraz panelami kontrolnymi.

ADP Polska

Tagi:raport ADPzarządzanie zasobami ludzkimi