ADP

ADP Liderem Indeksu Wartości według Ventana Research

9/03/2022

Globalna firma świadcząca usługi kadrowo-płacowe, ADP, została uznana za lidera rankingu Ventana Research za innowacyjne rozwiązania usprawniające zarządzanie kadrą pracowniczą oraz wspierające kontrolowanie kosztów pracy i zwiększanie produktywności. Oprócz tego, oprogramowanie ADP wyróżniono w dwóch z siedmiu kategorii, w których oceniano ofertę firm.

Wyróżnieni w dwóch kategoriach

Indeks Wartości Ventana jest zwieńczeniem prowadzonych przez cały rok w skali globalnej badań rynku i produktów. Ich przedmiotem jest to, czy – i w jakim stopniu – oferty dostawców zaspokajają potrzeby klientów. Badania obejmują swoim zasięgiem wiele powiązanych ze sobą obszarów, jak choćby planowanie biznesu, analiza danych czy ich integracja. Firmy, a właściwie oferowane przez nie oprogramowania, oceniane są w siedmiu różnych kategoriach. ADP – obok ogólnej pozycji lidera – zajęło też najwyższą pozycję w kategoriach „zdolności” i „walidacji”. W pierwszej z nich oceniano dostarczane produkty pod kątem możliwości wykorzystywania ich do zarządzania zespołem – m.in. planowania pracy czy kontrolowania aktywności i wywiązywania się ze zleconych zadań.
W kategorii „walidacja” brano natomiast pod uwagę ogólną zdolność dostawców do wspierania klientów w zarządzaniu pracownikami.

ADP aktywnie uczestniczyło w procesie podnoszenia rangi pracowników działu kadr i płac w firmach. Kiedyś stanowili oni przede wszystkim zaplecze administracyjne, dziś stają się główną przewagą strategiczną przedsiębiorstwa – ocenił Steve Goldberg, wiceprezes i dyrektor ds. badań HCM w Ventana Research. – Tytuł Lidera Indeksu Wartości przyznany ADP jest wynikiem konsekwentnego zaangażowania firmy w kreowaniu innowacyjnych rozwiązań, narzędzi i usług wykorzystywanych w procesie zarządzania zespołem – dodał Goldberg.

Atuty ADP docenione

W raporcie podkreślono, że najistotniejsze atuty ADP to m.in. w pełni mobilne narzędzia do zarządzania pracownikami, zapewniające wsparcie sztucznej inteligencji przy prognozowaniu i podejmowaniu decyzji, a także pulpity analityczne z opcją podglądu danych w czasie rzeczywistym. Oprogramowanie ADP zostało docenione także ze względu na możliwość działania w dowolnym czasie i udostępniania dodatkowych funkcji – od planowania i zarządzania nieobecnościami, po kontrolę zgodności danych, płace i analizy. Doceniono również oferowaną przez firmę usługę Compliance on Demand, zapewniającą treści i konsultacje eksperckie dotyczące zgodności płac
i godzin pracy.

Teraz bardziej niż kiedykolwiek firmy potrzebują skutecznych sposobów na optymalizację zarządzania czasem pracy, harmonogramami i kontrolą nieobecności pracowników. Jednocześnie muszą one radzić sobie z dynamicznymi zmianami na rynku pracy i dostosowywać się do nowych wymagań rekrutacyjnych – zaznaczył David Palmieri, wiceprezes i dyrektor generalny w ADP. – Jesteśmy zaszczyceni tym, że Ventana Research wyróżniło nasze rozwiązania. Naszym celem jest wspieranie technologią i wiedzą wszystkich klientów – od małych firm po globalne przedsiębiorstwa – dodał.

O Ventana Research

Powstała w 2002 roku Ventana jest wiodącą firmą zajmującą się badaniami rynku i usługami doradczymi, skoncentrowaną zarówno na biznesie, jak i technologii. Jej celem jest zapewnienie klientom dostępu do przełomowych technologii dostępnych na rynku oraz wskazówek ekspertów
w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach ADP wspomagających zarządzanie pracownikami, odwiedź stronę www.adp.com/wfm.

Sygnatariusz

ADP Polska

Tagi:ADPVentana ResearchIndeks Wartości