Outsourcing rozwiązań płacowych – na czym polega i jak Twoja firma może na nim skorzystać?

PL- Why Outsource Payroll - Content 1

Outsourcing rozwiązań płacowych to bezpieczny sposób na terminową wypłatę wynagrodzeń bez względu na okoliczności. Zlecenie wypłacania wynagrodzeń innej firmie może pomóc rozładować emocje związane z dniem wypłaty, ułatwić przestrzeganie przepisów dotyczących zgodności na całym świecie i odciążyć Twoich pracowników.
Outsourcing rozwiązań płacowych umożliwia:
 • Uproszczenie procedur dotyczących zgodności z przepisami, w tym również z rozporządzeniem RODO;
 • Ograniczenie ryzyka dzięki wyspecjalizowanemu zespołowi płacowemu oraz niezawodnemu systemowi odzyskiwania danych;
 • Prowadzenie globalnej działalności i bezproblemową obsługę płac na całym świecie;
 • Ograniczenie czynności administracyjnych oraz odciążenie zespołów finansowych i administracyjnych.

 

Firmy zarządzające zasobami ludzkimi i obsługujące wypłaty samodzielnie wydają na te działania średnio o 18% więcej w porównaniu do firm, które decydują się na outsourcing rozwiązań płacowych.
Source : - „The hidden reality of payroll & HR administration costs“ (Ukryta prawda dotycząca kosztów obsługi wynagrodzeń i zarządzania zasobami ludzkimi), PricewaterhouseCoopers, 2011.  
Czy outsourcing rozwiązań płacowych to korzystne rozwiązanie dla Twojej firmy?

Każda firma – niezależnie od branży, kraju, profilu działalności czy wielkości – może skorzystać na kompleksowym outsourcingu rozwiązań płacowych. Jednak jest ono szczególnie korzystne w przypadku firm, które:  
 • Nie mają działu finansowego lub administracyjnego;
 • Potrzebują, aby zespoły finansowe i administracyjne skupiły się na czynnościach o znaczeniu strategicznym;
 • Działają na rynku międzynarodowym, ale nie mają lokalnych specjalistów odpowiedzialnych za płace;
 • Szukają rozwiązania zapewniającego nieprzerwaną obsługę płac oraz niezawodny system odzyskiwania danych;
 • Chcą mieć pewność, że działają zgodnie z obowiązującymi przepisami – obecnie i w przyszłości.

Dlaczego właśnie ADP?

Dlaczego właśnie ADP? Gdy szukasz partnera do outsourcingu czegoś tak ważnego jak płace, musisz mieć pewność, że Twój wybór jest trafny. Obsługą płac zajmujemy się od ponad 65 lat i jesteśmy godnym zaufania partnerem, na którego Twoja firma może zawsze liczyć.

Dwa niezależne instytuty badawcze – Gartner oraz NelsonHall – uznały nas za lidera w dziedzinie outsourcingu rozwiązań płacowych. Dodatkowo w 2016 roku zajęliśmy 1. miejsce w rankingu Security 500 czasopisma Security Magazine w kategorii Business.   Obecnie obsługujemy wypłatę wynagrodzeń dla tysięcy firm z różnych branż i krajów, a nasi klienci zostają z nami średnio przez co najmniej 11 lat.

      „ Odpowiedzialność za obsługę płac i monitorowanie pracowników spoczywa na ADP, dzięki czemu nie musimy się martwić opóźnieniami ani błędami. Ufamy, że ADP solidnie wywiąże się ze swoich zobowiązań ”.     Dilanka Kalutota, kierownik projektów technicznych, American Apparel W obecnej sytuacji gospodarczej, kadra kierownicza oraz firmy muszą być silniejsze finansowo, lepiej adoptować się i reagować na zmienną sytuację na rynku.

W każdej firmie podejmowane są strategiczne decyzje, które mają wpływ na poprawę jej kondycji i przynoszą jej długofalowe korzyści. Zachęcamy do pobrania raportu przygotowanego przez firmę ADP we współpracy z niezależną siecią kierowniczą, Corporate Leaders. Niniejszy raport przedstawia kluczowe obszary, na których każdy przedsiębiorca powinien skupić szczególną uwagę i w ramach których powinien dostosować się do warunków rynkowych. W raporcie zostało szeroko omówione zagadnienie outsourcingu i wynikających z niego korzyści. Raport porusza trzy główne obszary, które mają zasadnicze znaczenie przy podejmowaniu decyzji o wykorzystaniu zasobów wyspecjalizowanych podwykonawców przy delegowaniu zadań.

Obsługa rozwiązań płacowych odbywa się za pośrednictwem naszego rozwiązania w chmurze Payroll Cloud.

 • lokalną obsługę płac, która obejmuje doradztwo dotyczące lokalnego rynku, co z kolei ułatwia zarządzanie wszystkimi czynnikami związanymi ze zgodnością oraz wypłatami;
 • globalną obsługę płac, która wiąże się z działalnością o zasięgu globalnym połączoną z doradztwem dotyczącym lokalnego rynku;
 • zarządzanie pracownikami mieszkającymi w innym kraju, która obejmuje zarówno działalność onshore, jak i offshore;
 • kompleksowe zarządzanie kapitałem ludzkim (HCM), obejmujące usługi płacowe z możliwością rozszerzenia o zarządzanie czasem;
 • praktyczne aspekty płac, czyli obsługa pasków wypłat, formularzy podatkowych oraz różnych opcji wypłaty wynagrodzeń;
 • analitykę danych, która obejmuje przedstawianie spójnego obrazu pracowników firmy
 • dowolny czas i miejsce korzystania, dzięki czemu pracownicy i kierownictwo mają możliwość samodzielnej obsługi różnych aspektów płac w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia.

Nie masz pewności, które rozwiązanie w zakresie obsługi wynagrodzeń będzie Ci odpowiadać?

Zaufanie nowemu partnerowi w zakresie obsługi systemów wynagrodzeń to poważna decyzja. W związku z tym chcielibyśmy zaprosić Cię na 30-minutową konsultację, aby zidentyfikować Twoje kluczowe potrzeby i wspólnie znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla Twojej firmy.

Kontakt

* Required field

Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Podaj adres e-mail.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.

Wiadomość

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że ADP może kontaktować się z Tobą w sprawie swoich produktów, usług i ofert, zgodnie z naszą Polityką prywatności dla kontaktów biznesowych.