Lista publikacji

„Lojalność względem pracodawców spada. Coraz mniej osób aktywnych na rynku pracy może pochwalić się dłuższym niż 5 lat stażem pracy u jednego pracodawcy. Szczególnie młode osoby skłonne są do tego, by częściej zmieniać pracę w poszukiwaniu lepszych warunków zatrudnienia i możliwości rozwoju. (…) Jak wynika z badania ADP „Workforce View in Europe 2019”, w Europie pewność zatrudnienia, jaką daje umowa o prace, ceni sobie ponad połowa pracujących. 47 proc. Europejczyków deklaruje, że zupełnie nie są zainteresowani pracą jako freelancer czy samozatrudnieniem. Jest to aż o 8 proc. więcej, niż w ubiegłym roku.

„W najbliższych latach na polskim rynku zabraknie ok. 3-4 mln pracowników, a według prognoz Głównego Urzędu Statystycznego do 2050 roku ta liczba wrośnie już do 10 mln. To jedno z największych wyzwań dla sektora przedsiębiorstw. Kryzys demograficzny będzie wymagać od firm szeregu działań podejmowanych w porozumieniu z administracją rządową i związkami reprezentującymi pracowników.(…) Jak wskazuje, w kontekście polskiego rynku pracy jednym z najczęściej pomijanych i niedocenianych aspektów pozostaje kwestia tworzenia przyjaznych miejsc pracy. A to wciąż wymaga sporo pracy. Potwierdza to m.in. badanie „The Workforce View in Europe 2017” przeprowadzone przez ADP. Wynika z niego, że ponad 1/5 Polaków codziennie doświadcza stresu w pracy, a blisko połowa stresuje się w pracy często lub bardzo często.”

„Coraz więcej osób 50+ myśli więc o uzupełnieniu kwalifikacji albo o zdobyciu nowych. Tak jak 57-letni dyrektor IT w międzynarodowej spółce, który niedawno zainwestował w studia podyplomowe z cyberbezpieczeństwa. Jego znajoma w wieku 53 lat zdobyła międzynarodową kwalifikację w finansach, by wzmocnić swoją pozycję w bardzo konkurencyjnej branży. Jak jednak wynika z badania firmy ADP, większość polskich pracowników 55+ uważa, że ma kompetencje potrzebne w ich pracy.”

„50- i 60-latki stają się coraz większą grupą nie tylko wśród konsumentów, ale także pracowników. Wielu z nich inwestuje w siebie i ani myśli o emeryturze. (…) W sumie niemal trzy czwarte aktywnych zawodowo 50- i 60-latków deklaruje, że zamierza pracować tak długo, jak pozwoli im na to sprawność fizyczna i intelektualna. (…) Z badania firmy ADP, większość polskich pracowników 55+ uważa, że ma kompetencje potrzebne w ich pracy.”

„Pracownicze Plany Kapitałowe to program oszczędnościowy, który dotyczy praktycznie każdego Polaka. Wydawałoby się, że o PPK wiemy już dużo, ale jak pokazują badania, poziom praktycznej wiedzy jest nadal niewystarczający, aby móc skutecznie realizować wdrożenie PPK w firmach. (…) Na wiele innych pytań związanych z wdrożeniem PPK podczas webinarium odpowiadali eksperci ADP Polska: Tomasz Czerkies, radca prawny oraz Marcin Mika, Dyrektor ds. Kluczowych Klientów.”

„Samozatrudnienie ostatnio w Polsce na zbytek łaski od rządzących nie może liczyć. Ale to nas nie odstrasza od prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Za to w Europie własny biznes jest jednak coraz mniej popularny. (…) – Polski rynek pracy zdecydowanie różni się od rynków państw zachodnich pod względem wysokości wynagrodzeń. Warto też pamiętać o kwestii kosztów pracy. Dochody z działalności gospodarczej są w Polsce opodatkowane – włączając w to obciążenia z tytułu ubezpieczeń społecznych – stosunkowo nisko w porównaniu do kosztów umów o pracę; w szczególności w przypadku opodatkowania podatkiem liniowym oraz odprowadzania składek ZUS od minimalnej podstawy. Wiele osób wystawia więc fakturę, ale de facto wykonuje działalność o znamionach umowy o pracę – mówi Tomasz Czerkies, radca prawny w ADP Polska.”

„Aż 27 proc. Polaków stresuje się w pracy. W rankingu „The Workforce View in Europe 2018” zajmujemy pierwsze miejsce i wygrywamy z Brytyjczykami oraz Francuzami, a im bardziej stresujemy się w pracy, tym większy szok pourlopowy przeżywamy po powrocie. Psychologowie nazywają ten stan postwakacyjnym przygnębieniem. Kończy się urlop, wracamy z wakacji i musimy zmierzyć się z nieodczytanymi mailami, piętrzącymi się sprawami do załatwienia, a często też z presją, pośpiechem i lękiem. Im bardziej praca nas stresuje, tym trudniej się odnaleźć w biurowej rzeczywistości.”

Czy faktycznie pracujemy 40 godzin w tygodniu, czemu jesteśmy niechętni do skrócenia naszego tygodnia pracy oraz od czego zależy wycena naszej pracy? Dobrym punktem wyjścia do dyskusji w ramach audycji „Popołudnie radia TOK FM” był raport ADP „Workforce View in Europe 2019”, w którym przebadano nastroje 10 000 pracowników w Unii Europejskiej. Z badania wynika, że 60 procent respondentów nie otrzymuje wynagrodzenia za nadgodziny. Średnio pracują około 5 godzin tygodniowo za darmo. Ponadto raport porusza również kwestię czterodniowego tygodnia pracy. Najbardziej przekonani do wprowadzenia dodatkowego dnia wolnego są pracownicy w Hiszpanii – aż 63 procent respondentów opowiada się za wprowadzeniem takiego rozwiązania. W Polsce 37 procent pracowników wolałoby czterodniowy tydzień pracy.

„Polacy pracują niemal najwięcej w Europie. Według OECD rocznie statystyczny Kowalski spędza w biurze lub przy taśmie 1815 godzin. Przed nami są w tej kategorii tylko Rosjanie (1980 godzin), Grecy (1956 godzin) i Islandczycy (1858 godzin). Po drugiej stronie tabeli znaleźli się Niemcy, którzy w pracy średnio spędzili po 1356 godzin. Dalej: Duńczycy (1408 godzin), Norwegowie (1419 godzin), Holendrzy (1433 godziny) i Szwedzi (1470 godzin). Mimo tego – jak donosi raport „Workforce View in Europe 2019” przygotowany przez ADP, firmę z branży HR – Polacy są niemal najmniej w Europie przychylni pomysłowi skrócenia pracy o jeden dzień. Ponad połowa (56 proc.) spośród ponad 10 tysięcy przebadanych Europejczyków (ADP o opinię o rynku pracy zapytała pracowników ośmiu kluczowych gospodarek Europy - Francji, Hiszpanii, Holandii, Niemiec, Polski, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii oraz Włoch) chciała by mieć dodatkowy dzień weekendu. Wśród Polaków odsetek ten wynosi jedynie 38 proc.”

„Raport „Workforce View in Europe 2019” jest wnikliwą analizą pokazującą wiele aspektów europejskiego rynku pracy. Wiarygodności temu dokumentowi dodaje skala badania, które przeprowadzono w największych europejskich gospodarkach, na próbie 10 000 pracowników. Znajdziemy w treści dokumentu nie tylko makro spojrzenie na obawy towarzyszące pracownikom w Europie, kwestie niepewności związanych z ewolucją pracy, czy poziomy optymizmu w różnych krajach Europy. Są w treści także lokalne problemy gospodarek badanych krajów.”

„Wzrost tempa życia i poziomu stresu powoduje, że osób z zaburzeniami psychicznymi w Polsce przybywa. Boją się jednak o nich mówić pracodawcom. Czy warto zaryzykować i poinformować przełożonego o swoich problemach na tle psychicznym? Jak w takiej sytuacji powinien zachować się pracodawca? (…) Badania ADP pokazały, że zaledwie 8,3 proc. polskich pracowników decyduje się poinformować przełożonego o tym, że zmagają się z jakimś problemem na tle psychicznym. Jak twierdzi Anna Barbachowska, specjalista ds. HR firmy ADP Polska, może to wynikać m.in. z tego, że w opinii wielu osób kwestia zdrowia psychicznego ma charakter prywatny, niemal intymny. Gros osób po prostu boi się przyznać, że ma taki problem. 

„Europejczycy chcą pracować krócej. Marzy im się, by robić to tylko przez cztery dni w tygodniu. Co ciekawe, taki pomysł najmniej podoba się Polakom. Z badania wynika, że ponad połowa (59 proc.) pracowników chciałaby pracować tylko przez cztery dni w tygodniu. Najmniej chętnie do takiej koncepcji podchodzą Polacy. Przez cztery, a nie pięć dni, chciałoby pracować jedynie 38 proc. naszych rodaków. Co ciekawe, osoby te zgodziłyby się na obniżkę płacy w zamian za mniejszą liczbę godzin w pracy.”

Aż 37% ankietowanych w Polsce deklaruje, że zdecydowałoby się na 4-dniowy tydzień pracy, podała firma ADP. Czterodniowy tydzień pracy ma w Polsce najwięcej zwolenników wśród osób, które są na półmetku swojej kariery - 41 proc. osób w wieku od 35 do 44 lat twierdzi, że wolałaby pracować w ten sposób. Może być to spowodowane wyzwaniami związanymi z łączeniem życia zawodowego z życiem rodzinnym oraz z innymi obowiązkami. (…) – W sytuacji, gdy produktywność, równowaga pomiędzy życiem prywatnym a zawodowym i różnorodność miejsc pracy plasują się wysoko na liście kluczowych kwestii dla firm w Europie, krótszy tydzień pracy mógłby być odpowiednim rozwiązaniem. Badania wykazały, że w wielu przypadkach pracownicy, pracując w ten sposób, mogą uzyskać takie same osiągnięcia, jednocześnie ciesząc się lepszą równowagą między życiem prywatnym a zawodowym. Jest to więc koncepcja, na której korzystają wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy – powiedziała Country HR Business Partner ADP Polska Anna Barbachowska.

„Cztery dni pracy w tygodniu zamiast pięciu? Taka koncepcja podoba się w Europie – najbardziej Hiszpanom, a najmniej Polakom. (…) Ponad połowa europejskich pracowników (56 proc.) twierdzi, że wolałaby pracować przez cztery dni w tygodniu. To jeden z wniosków „The Workforce View in Europe 2019”, przygotowanego przez ADP. (…) Badanie pokazuje też, że w obecnym systemie wiele osób pracuje dłużej niż powinna, a nie dostaje za to dodatkowych pieniędzy. Aż 60 proc. badanych nie jest wynagradzane za prawie pięć dodatkowych godzin pracy tygodniowo.”

„Wprowadzeniu przepisów RODO towarzyszyło niemałe zamieszanie. Związane ono było m.in. z narzuceniem na pracodawców dodatkowych obowiązków w zakresie przechowywania i przetwarzania danych w sposób zapewniający tym informacjom jak najwyższe bezpieczeństwo. Minął właśnie rok obowiązywania nowych przepisów. Czy to się udało? Najwyraźniej tak. Tego przynajmniej dowodzi zrealizowane przez ADP badanie „Workforce View in Europe 2019”.”

„Zatrudnienie w firmach tzw. Nowoczesnej Gospodarki odnotowało wzrost o 6,22% r/r w I kw. 2019 roku, wynika z raportu "Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce Q1 2019", opracowanego przez ADP Polska. Po raz pierwszy od III kw. 2017 r. dynamika wzrostu zatrudnienia w firmach produkcyjnych Nowoczesnej Gospodarki była większa niż w usługowych.”

„Niemal połowa polskich freelancerów traktuje dochody ze zleceń tylko jako dodatek do stałej pensji. Tym bardziej że chociaż ich zarobki teraz wzrosły, to często nadal nie są to duże pieniądze. (…) Według badania firmy ADP ponad sześciu na dziesięciu polskich pracowników byłoby gotowych rozważyć samozatrudnienie albo status wolnego strzelca, a wśród najmłodszych (z pokolenia Y i Z) ponad 70 proc. To jeden z najwyższych wyników w Europie. Co prawda większość badanych w Polsce (podobnie jak w innych krajach Europy) stawia na samozatrudnienie, a chęć pracy w charakterze bardziej niezależnego freelancera zgłasza 16,5 proc. – lecz to i tak całkiem spora grupa.”

„Termin utworzenia w firmie pracowniczego planu kapitałowego zależy od liczby osób ubezpieczonych m.in. ze stosunku pracy. Nie wiadomo, czy wliczać też pracowników na urlopach dla rodziców lub urlopie bezpłatnym. Taki problem dotknie już niedługo znaczącej grupy pracodawców, którzy mają przystąpić do tworzenia pracowniczych planów kapitałowych (PPK) od 1 lipca 2019 r.”

Komentarz ekspercki radcy prawnego ADP Polska, Tomasza Czerkiesa.

„Niemal co czwarty Polak cierpi w ciągu swojego życia z powodu przynajmniej jednego z zaburzeń psychicznych – wynika z badania EZOP. Objawy mogą się zaostrzać, gdy żyjemy w stresie. Środowisko pracy odgrywa tutaj kluczową rolę. Tymczasem okazuje się, że niewiele osób zdecydowałoby się na szczerą rozmowę z pracodawcą, w której przyznaliby się do zaburzeń psychicznych. (…)
– Polacy uważają, że tego rodzaju problemy mają charakter prywatny, niemal intymny. Nie dziwi więc że pracodawcy nie posiadają wiedzy na temat zdrowia i kondycji swoich pracowników. Spadek wydajności pracy problemy z utrzymaniem skupienia uwagi, zwiększona absencja chorobowa mogą być sygnałami, świadczącymi o dolegliwościach psychicznych – mówi Anna Barbachowska, HR Business Partner z firmy ADP Polska.

„Większość Polaków nie obawia się utraty zatrudnienia w wyniku automatyzacji. Tym bardziej że eksperci mówią teraz o integrowaniu ludzi z maszynami, którym nadawane są ludzkie imiona. (…) Najmniej swojej pozycji nie są pewni pracownicy usług finansowo-księgowych. Ponad 40 proc. z nich liczy się z tym, że ich zadania przejmą algorytmy i roboty – wynika z badania „Okiem europejskich pracowników 2019” firmy ADP, które objęło ponad 10 tys. pracowników w ośmiu krajach Europy, w tym w Polsce.”

„Ponad sześciu na dziesięciu polskich pracowników byłaby gotowa rozważyć samozatrudnienie albo status wolnego strzelca, a wśród młodych ludzi z pokolenia Y i Z – ponad 70 proc. Jednak dla większości są to rozważania teoretyczne. (…) Autorzy raportu zwracają uwagę, że w tym roku do 47 proc. powiększyła się w Europie grupa pracowników zdecydowanie odrzucających pracę na własny rachunek. W 2017 r. jedynie 32 proc. uczestników badania ADP nie było nią w ogóle zainteresowanych a w zeszłym roku – niespełna 40 proc.”

„Od 4 maja br. pracodawca nie będzie mógł żądać od kandydata do pracy informacji o adresie zamieszkania. Nie skieruje go więc na badania wstępne przed dniem nawiązania stosunku pracy.”

Komentarz ekspercki radcy prawnego ADP Polska, Tomasza Czerkiesa.

„W sytuacji, kiedy urzędy i instytucje państwowe nie mogą konkurować z sektorem prywatnym atrakcyjnymi zarobkami, kluczowe jest budowanie przyjaznego miejsca pracy z odpowiednią komunikacją między zatrudnionymi a pracodawcami. Dziś nie tylko w urzędach pracownicy narzekają na złe relacje w miejscu pracy i duży stres z tym związany. Badanie „The Workforce View in Europe 2017” wskazało, że ponad połowa pracowników w Polsce odczuwa stres przy wykonywaniu obowiązków służbowych. To czyni nas jednym z najbardziej zestresowanych krajów w Europie. Jesteśmy też niechlubnym liderem rotacji zawodowej pracowników, co stanowi jeden z większych problemów dla przedsiębiorców.”

„Tymczasem z najnowszego – opublikowanego w połowie kwietnia – badania „Workforce View in Europe 2019” przeprowadzonego na próbie ponad 10 tys. pracowników na zalecenie ADP, firmy z branży HR, wynika, że aż 43 proc. pracowników i pracownic w Polsce pracuje nadgodziny za darmo. Czy to dużo? Na tle Europy nie wypadamy aż tak źle, bo europejska średnia to 60 proc. (…)
– Mimo że rynek pracy teoretycznie jest trudny, mówi się o deficycie pracowników, wielu pracodawców zawodzi w najbardziej podstawowej kwestii: sprawiedliwego wynagradzania za przepracowany czas. To niepokojąca tendencja, bo w dłuższej perspektywie może wiązać się z wypaleniem zawodowym, a to
z kolei oznacza obniżenie wydajności i motywacji lub zmianę pracodawcy – komentuje wyniki badań Anna Barbachowska, HR Business Partner w ADP Polska.”

„Zaburzenia psychiczne to coraz powszechniejszy problem wśród Polaków. Według WHO jest na nie narażona aż jedna czwarta populacji. Państwowa Inspekcja Pracy ostrzega, że depresja lub nerwice mogą być skutkiem przewlekłego stresu w pracy, tymczasem badania ADP wskazują, że na codzienny stres w miejscu zatrudnienia cierpi co czwarty polski pracownik. (…)
– Niepokoi fakt, iż polscy pracownicy z tak wielką obawą podchodzą do swoich przełożonych – w porównaniu z innymi państwami Europy plasujemy się na ostatnim miejscu pod względem zaufania, że nasz pracodawca dba o nasze dobre samopoczucie psychiczne. Polacy nie postrzegają swoich przełożonych jako źródła ewentualnego wsparcia – komentuje wyniki badań Anna Barbachowska, Country HR Business Partner ADP Polska.”

„Około 43% polskich pracowników przyznaje, że zdarza im się pracować poza standardowymi godzinami za darmo, wynika z badania 'Workforce View in Europe 2019' przeprowadzonego przez ADP. W Europie 60% pracowników deklaruje, iż nie otrzymuje wynagrodzenia za nadgodziny. Problem jest powszechny szczególnie w Niemczech (71,1%), Hiszpanii (66,9%) i Wielkiej Brytanii (65,9%), a najmniej w Polsce (43,3%). Niemal jedna czwarta (22,3%) pracowników w Wielkiej Brytanii uważa, że przepracowuje przynajmniej 10 dodatkowych godzin, nie otrzymując wynagrodzenia. To ponad dwa razy więcej niż
w innych krajach europejskich. Zjawisko nieopłacania nadgodzin rośnie znacząco również wśród najmłodszych pracowników. 16,8% europejskich pracowników w wieku od 16 do 24 lat twierdzi,
że przepracowuje w ten sposób ponad 10 godzin tygodniowo.”

„Ponad 43 proc. Polaków pracuje za darmo ponad standardowy czas pracy (40 godzin tygodniowo). Za granicą jest jeszcze gorzej: na brak zapłaty za nadgodziny narzeka niemal 60 proc. Europejczyków. W UE zjawisko to dotyka głównie najmłodszych pracowników (16-24 lata), spośród których prawie 17 proc. wyrabia bez gratyfikacji ponad 10 godzin tygodniowo – wynika z najnowszego badania „Workforce View in Europe” przeprowadzonego przez ADP. Nadliczbowy czas bez dodatkowego wynagrodzenia wynosi
w Polsce średnio 3,5 godziny. Aż 8,5 proc. Kowalskich pracuje powyżej 10 godzin tygodniowo, nie dostając w zamian pieniędzy. Problem wykracza jednak poza sferę finansów.”

„Stres jest powszechnym problemem, którego niestety, nie da się zupełnie wyeliminować. Towarzyszy nam w codziennych, życiowych sytuacjach, których nie jesteśmy w stanie uniknąć. Jednak najczęściej związany jest z naszą pracą. Według badań przeprowadzonych przez ADP, międzynarodową firmę zajmującą się działaniami z zakresu HR, Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami spośród obywateli Europy. Jak wykazały badania, aż 22% z nas codziennie doświadcza stresu w pracy, a 46% doświadcza go często lub bardzo często.”

„Jak wynika z badania ADP – nierówność płacowa coraz bardziej zaczyna przeszkadzać polskim pracownikom. Po pierwsze – grupą najbardziej niezadowoloną z niesprawiedliwego wynagradzania płci są millenialsi. Niemal co trzeci (31 proc.) europejski pracownik w wieku od 16 do 34 lat popiera raportowanie nierówności wynagrodzeń kobiet i mężczyzn. Po drugie – aż 75 proc. pracowników rozważyłoby zmianę pracy, gdyby dowiedzieli się, że ich pracodawca nie płaci mężczyznom i kobietom piastującym równorzędne stanowiska po równo. Zatem poprawa może zajść za sprawą zmiany pokoleniowej
i naturalnego ruchu pracowników w stronę transparentnych przedsiębiorstw.
– Firmy powinny projektować miejsca pracy w taki sposób, by wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników. Jak się okazuje, równe traktowanie kobiet i mężczyzn jest dziś coraz ważniejsze i może wpływać na decyzję o wyborze pracodawcy oraz poziom zaangażowania pracowników – dodaje Anna Barbachowska, HR Business Partner ADP Polska.”

Większość Polaków chciałaby dostawać informację o stawkach już w ofertach pracy. Firmy będą musiały zacząć odpowiadać na tę potrzebę. (…) Anna Barbachowska, HR Business Partner ADP Polska, uważa, że wcześniej czy później sami pracownicy wymuszą zmiany co do jawności wynagrodzeń. – Obowiązek publikacji oferowanego wynagrodzenia już na etapie ogłoszenia może poprawić przejrzystość wynagrodzeń, a także wymóc równe wynagradzanie niezależnie od płci. Jak pokazują nasze badania, coraz więcej pracowników oczekuje, że nieuczciwie postępujący w tych kwestiach pracodawcy będą pociągani do odpowiedzialności. Jeśli wkrótce nic się nie zmieni, pracownicy zaczną odchodzić od niewiarygodnych pracodawców, przysparzając przełożonym kolejnych problemów nie tylko
z zatrudnieniem, ale co gorsza, z wydajnością i reputacją – zapowiada Barbachowska. Z najnowszego raportu ADP® „Workforce View in Europe 2019" wynika, że jedynie 29,3 proc. pracowników w Polsce nie podejrzewa istnienia nierówności w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

„Już niemal trzech na dziesięciu Polaków twierdzi, że to kiepska jakość zarządzania (czyli marni przełożeni) obniża ich wydajność w pracy. Takich opinii w najnowszej edycji raportu „Okiem europejskich pracowników 2019" (The Workforce View in Europe in 2019) firmy ADP jest teraz jeszcze więcej niż przed rokiem. Jak podkreślają eksperci ADP, już drugi rok z rzędu złe zarządzanie okazuje się największą przeszkodą dla produktywności pracowników w Europie, w tym w Polsce. (…)
Anna Barbachowska, szefowa pionu HR w ADP Polska, zwraca uwagę, że złe zarządzanie i brak wsparcia przełożonych wiążą się bezpośrednio z kryzysem przywództwa, na który wskazuje coraz większa grupa pracowników. – Zarządzanie i przywództwo mają bezpośredni i namacalny wpływ na zaangażowanie pracowników. Nasze badania pokazały, że firmy w całej Europie wciąż nie mogą zrozumieć, co jest powodem niepokoju ich kadry. Ważne więc, by menedżerowie i zespoły HR poznały i zrozumiały potrzeby zespołów, którymi zarządzają – twierdzi Barbachowska.”

„Słabnie tolerancja pracowników wobec nierówności płac kobiet i mężczyzn – wynika z najnowszego raportu ADP „Workforce View in Europe 2019”. W 2017 roku mówiło o tym 22 proc. badanych pracowników. W najnowszej edycji badania już 27 proc.(…)

– Mimo, że kwestia okresowo jest podnoszona w debacie publicznej, niższe wynagradzanie kobiet wciąż jest faktem. Być może dobrym sposobem na rozwiązanie problemu byłoby wprowadzenie obowiązku raportowania różnic płacowych, obostrzonego karami za nieprzestrzeganie zasady równego traktowania
–komentuje wyniki badań Anna Barbachowska, HR Business Partner ADP Polska.”

„Już 95 proc. respondentów badania „Evolution of work”, zrealizowanego przez ADP Research Institute, jest zdania, że już niebawem będzie w stanie wykonywać swoją pracę z dowolnego miejsca na ziemi. To ważna wskazówka dla pracodawców. Firmy, które chcą zatrzymać najlepszych pracowników, muszą przemyśleć dostępne ścieżki karier i możliwości rozwoju. Bardzo ważne staje się zapewnienie zatrudnionym szans na podnoszenie kwalifikacji, a nawet możliwości zmiany specjalizacji w ramach struktury firmy.”

„ADP, działająca na rynku globalnym firma technologiczna zapewniająca rozwiązania do zarządzania kapitałem ludzkim (HCM), inauguruje dzisiaj swoją pierwszą kampanię 360 stopni „What Are You #WorkingFor?”. Główny przekaz kampanii opiera się na założeniu, że praca to coś więcej niż podejmowane działania – to osiąganie czegoś ważniejszego dla samego siebie i innych. (…)

– W roku wprowadzającym nas w 70. rocznicę istnienia, wykorzystaliśmy okazję do autorefleksji i zadaliśmy sobie pytanie o cel naszej pracy. U podstaw stoi prawda, że zawsze projektujemy dla ludzi. Zmieniamy wyobrażenia o świecie pracy poprzez projektowanie produktów, usług i doświadczeń, z których ludzie uwielbiają korzystać na co dzień. To stało się najważniejsze dla naszego rebrandingu i kampanii kreatywnej – powiedziała Lorraine Barber-Miller, starsza wiceprezes i dyrektor ds. marketingu w ADP.” 

„Zatrudnienie w firmach tzw. Nowoczesnej Gospodarki odnotowało wzrost o 6,11% r/r w 2018 r., wynika
z raportu „Zatrudnienie w Nowoczesnej Gospodarce w Q4 2018/FY 2018”, opracowanego przez ADP Polska. Chociaż dynamika wzrostu zatrudnienia awangardy biznesu w ujęciu kwartalnym wyhamowuje, to wciąż jest wyższa od ogółu rynku, który w 2018 r. zwiększył poziom zatrudnienia o 3,5% (wg Głównego Urzędu Statystycznego) – czytamy w komunikacie poświęconym raportowi.”

„Firmy takie jak IBM, ADP, Ingersoll Rand oraz Novartis wyszły naprzeciw tej potrzebie, opracowując systemy technologii biurowej, które promują prowadzony w czasie rzeczywistym dialog na wszystkich szczeblach organizacji. Narzędzia takie jak Yammer, Jive, Chatter oraz Slack – wraz z wielkimi sieciami społecznościowymi, takimi jak Facebook, LinkedIn oraz Twitter – pomagają pracownikom i kierownictwu
w wymianie pomysłów na forum otwartym i propagują współpracę ponad granicami funkcyjnymi
i geograficznymi. Zwiększa to zarówno możliwości innowacji, jak i zaangażowania millennialsów.”

„Słabnąca koniunktura w przemyśle przekłada się tam na wolniejszy wzrost zatrudnienia, co widać także wśród nowoczesnych firm, gdzie rośnie rola usług. O ponad 6,1 proc. wzrosło w ub.r. zatrudnienie
w innowacyjnych, nastawionych często na eksport firmach. To prawie dwukrotnie większe tempo
w porównaniu z ogółem przedsiębiorstw, gdzie liczba pracowników zwiększyła się w minionym roku
o 3,5 proc. – wynika z udostępnionego „Rzeczpospolitej" raportu firmy ADP Polska za 2018 r. (…) przedsiębiorstwa nowoczesnej gospodarki w dalszym ciągu skuteczniej niż ogół firm radzą sobie
z wyzwaniami rynkowymi, których w minionym roku nie brakowało. – Wynika to prawdopodobnie z lepszego przygotowania innowacyjnych firm do zmieniającego się rynku pracy, otwartości na nieprzeciętne rozwiązania oraz ich elastyczności i tempa działania – ocenia Barbachowska.”

4 STYCZNIA 2019 R. PULSHR.PL

„Nieco inne światło na znaczenie work-life balance rzucają wyniki badania „People Unboxed” ADP. Zostało ono przeprowadzone pod kontem tego, co motywuje nas do pracy. Dowiemy się z niego, że zaledwie 14,8 proc. polskich pracowników zachowanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym jest odpowiednią motywacją do pracy.

27 GRUDNIA 2018 R. EGOSPODARKA.PL

„Według badań ADP, równowagę między życiem zawodowym i prywatnym częściej zachowują kobiety. Dla 62 proc. z nich możliwość zachowania „work-life balance” jest kluczową cechą idealnej pracy. Dla porównania, taką odpowiedź wskazało 52 proc. mężczyzn.

19 GRUDNIA 2018 R. HBRP.PL

„Z badania Workforce View in Europe 2018, przeprowadzonego dla ADP wśród niemal 10 tysięcy osób w Europie, wynika, że dla 25% z nich największą barierą w efektywnej pracy jest złe zarządzanie. To większa przeszkoda niż niewydajne systemy i procesy (20%) oraz braki kadrowe (15%).

6 GRUDNIA 2018 R. PB.PL

„W raporcie ADP „Workforce View in Europe 2018”, w którym czytamy, że Polacy są najbardziej zestresowanymi pracownikami na naszym kontynencie (27 proc. doświadcza stresu w pracy codziennie, z czego aż 62 proc. to osoby po 35 roku życia).

2 GRUDNIA 2018 R. RP.PL

„W trzecim kwartale 2018 r. nowoczesne, innowacyjne przedsiębiorstwa zatrudniały o 6,1 proc. pracowników więcej niż rok wcześniej. Kolejny kwartał z rzędu ten wzrost był głównie zasługą firm usługowych, które w tym czasie zwiększyły zatrudnienie o ponad 7 proc. – informuje udostępniony „Rzeczpospolitej" raport firmy ADP Polska za III kwartał tego roku. (…)

16 LISTOPADA 2018 R. PULSHR.PL

„Pewien poziom stresu w pracy jest naturalny i potrzebny, ale tę granicę łatwo przekroczyć. Jak wynika z raportu “The Workforce View in Europe 2018” firmy ADP, najbardziej narażeni na stres są pracownicy branż: finansowej (46 proc.), gastronomii i rozrywki (38 proc.) oraz opieki zdrowotnej (38 proc.).”

13 LISTOPADA 2018 R. PULSHR.PL

„Nowa analiza pokazuje, że prawie jedna trzecia (29,6 proc.) pracowników korzysta ze zwolnień lekarskich w sytuacji, gdy nie choruje. Spośród osób, które korzystają ze zwolnień lekarskich, aż 86 proc. uważa, że można wziąć je dwa lub więcej razy w roku.

5 PAŹDZIERNIKA 2018 R. HBRP.PL

„Mariusz Koczwara, dyrektor sprzedaży ADP Polska, uważa, że w outsourcingu kluczowe są relacje. Odbiorca poszukuje partnera wzbudzającego zaufanie, oczekując od niego współpracy i szacunku do swojej organizacji. 

18 WRZEŚNIA 2018 R. PB.PL

"(…)  Według analizy ADP aż 99 proc. ankietowanych przedsiębiorców, którzy nie wdrożyli mechanizacji, nigdy nawet nie słyszało o automatyzacji biurowej. Tymczasem potencjał jest duży — zgodnie z danymi McKinsley dzięki robotyzacji PKB Polski może w 2030 r. wzrosnąć nawet o 15 proc.”

17 WRZEŚNIA 2018 R. PB.PL

"(…)  zabezpieczenie coraz większej ilości zebranych informacji, w tym biodanych, to prawdziwe wyzwanie. Okazuje się, że w tym aspekcie samo nastawienie pracowników jest dość optymistyczne.

9 WRZEŚNIA 2018 R. RP.PL

"(…)  dynamizm zmian sprawia, że już dziś najważniejsza jest sama umiejętność zmiany. A lifelong learning jest kluczem do sukcesu.

3 WRZEŚNIA 2018 R. PB.PL

„Aktywizacja zawodowa i wyjście naprzeciw oczekiwaniom kobiet to skuteczny sposób na niedobory kadrowe. Jak to stwierdzenie przełożyć na język konkretów?(…) 
 

Kontakt

 

* Required field

Please enter your First name.
Please enter your Last name.
The Email field contains an invalid email address.
Please enter a Company name.
Enter an Address
Enter a city
The Phone Number field is requierd.
Enter # of Employees.
 
 

Wiadomość

Enter a remark.
 
 
Requierd field.