Przyszłość zarządzania kapitałem ludzkim

Wykorzystywanie najnowszych trendów w obszarze HCM z korzyścią dla strategii firmy

Strategia firmowa i kwestie kadrowe to tematy silnie powiązane.

Odpowiednio zmotywowani, wyszkoleni i wydajnie pracujący pracownicy to fundament każdej firmy. Jego budowa wymaga zaś odpowiednich procesów kadrowych. Dlatego też kwestie HR mają kluczowy wpływ na wyniki całej firmy. Wielu specjalistów w tym obszarze nie ma jednak czasu skupiać się na przyszłości, ponieważ nieustannie muszą zmagać się z problemami z przeszłości. Fragmentaryzacja systemów i narzędzi, że pracownicy działów kadr zbyt dużo czasu poświęcają na zadania administracyjne i zbyt mało na potrzeby pracowników.

Technologia, technologia, technologia… Przebij się przez gąszcz obietnic i zobacz, co naprawdę pomaga.

Transformacja cyfrowa, sztuczna inteligencja czy automatyzacja to tematy dominujące branżę, choć ich rola w świecie kadr jest często trudna do zrozumienia zarówno dla pracowników, jak i specjalistów HR. Z perspektywy kadr najważniejsze jest wiedzieć, jak nowe technologie cyfrowe mogą przyczynić się do realizacji ich celów. Niestety mnogość nowych dostawców obiecujących najlepsze rozwiązania do zarządzania pracownikami, że podjęcie decyzji jest niezwykle trudne. Przy współpracy wielu niezależnych instytucji, Instytut ADP przeprowadził szereg badań, które pozwoliły określić kluczowe czynniki decydujące o zadowoleniu pracowników oraz wskazać rozwiązania technologiczne, które są do tego niezbędne.

Dostosuj się do pracowników lub zaryzykuj ich utratę.

Odnajdywanie i utrzymywanie najbardziej utalentowanych pracowników jest coraz trudniejsze, a konkurencja – coraz większa. To z kolei zwiększa nacisk na firmy, aby jak najbardziej dbały o swoich podwładnych. To co jednak ważne dla jednej osoby, dla drugiej może być zupełnie nieistotne, a mimo to zadbanie o każdego pracownika z osobna jest kluczem do sukcesu. Jak firmy mogą dostosować swoje oferty do różnych potrzeb dużej grupy pracowników?   Przy współpracy niezależnych organizacji Instytut ADP przeprowadził badania oraz opracował artykuły i wpisy na blogu poświęcone tym wyzwaniom oraz metodom wykorzystywanym przez innych ekspertów z branży.

Dynamika HCM: czy Twoja firma jest gotowa na przyszłość HR i HCM?

Przyszłość Wypłat Wynagrodzenia

Najnowsze badanie przeprowadzone przez ADP wykazało, że zdolność spółki do oferowania szybszych, bardziej elastycznych opcji wypłaty pensji ma olbrzymi wpływ na zadowolenie pracowników, ich produktywność i gotowość do pozostania w firmie. Może mieć nawet wpływ na możliwość pozyskiwania najlepszych kandydatów.

Dynamika HCM: czy Twoja firma jest gotowa na przyszłość HR i HCM?

Dowiedz się, na czym koncentruje się 2 tys. ekspertów z branży. Raport z badania omawia:

  • priorytety działu kadr na nadchodzący rok;
  • stosowane metody i procesy z zakresu zarządzania kapitałem ludzkim;
  • osoby decyzyjne w kwestii nowych rozwiązań HCM.

Automatyzacja: co to oznacza dla Twoich pracowników?

Aż 58% pracowników ma pesymistyczne nastawienie do stopniowej automatyzacji miejsca pracy oraz obawia się, że stanowi ona zagrożenie dla ich pracy. Dowiedz się, jak możesz uspokoić pracowników poprzez:

  • wprowadzenie rozbudowanego programu edukacyjno-rozwojowego, który będzie dowodził, że ich umiejętności są istotne dla firmy;
  • prezentowanie pozytywnych aspektów automatyzacji, np. dodatkowego czasu na realizację większych projektów.

Czy udało Ci się znaleźć informacje, których szukałeś?


Więcej spostrzeżeń, informacji i trendów

Zaangażowanie pracowników i zarządzanie talentami

Kadry a zgodność z przepisami

Zarządzanie globalną kadrą

Kontakt

* Required field

Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Podaj adres e-mail.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.
Wypełnij to pole.

Wiadomość

Przesyłając ten formularz, potwierdzasz, że ADP może kontaktować się z Tobą w sprawie swoich produktów, usług i ofert, zgodnie z naszą Polityką prywatności dla kontaktów biznesowych.