People at Work 2022: A Global Workforce View
Omówienie głównych wniosków, które pozwolą utrzymać konkurencyjność oraz skutecznie motywować pracowników.
Konsolidacja zasobów kadrowych i płacowych w ramach centralnego działu usług wspólnych umożliwia optymalizację systemów i procesów, co niesie ze sobą znaczące oszczędności dla całej firmy. Rozwiązanie takie często powoduje jednak obawy o brak dostępu do lokalnej wiedzy, który może być szczególnie dotkliwy, jeśli wziąć pod uwagę, że każdego roku w życie wchodzi średnio 20 tys. zmian w przepisach dotyczących płac i kadr. Większość firm nie ma możliwości zatrudniania oddzielnego eksperta dla każdego rynku, a wiele z nich decyduje się na outsourcing usług na rzecz partnera zewnętrznego dysponującego odpowiednią wiedzą lokalną.
Uzyskanie pełnego obrazu wszystkich pracowników bywa wyzwaniem nawet dla firm krajowych. Wyjście z działalnością na rynek międzynarodowy dodatkowo potęguje trudności. Jeśli, na przykład, firma rozwija się na drodze przejęć i fuzji, jako specjaliście od kadr i płac prawdopodobnie przyjdzie Ci zmagać się z mieszanką dotychczasowych systemów różnych firm.
“ Aż 89% firm postrzega kompleksowy obraz kadr jako kluczowy, choć jedynie 30% z nich udaje się go uzyskać.
(Badania ADP)„
Na jednym rynku firma może korzystać z wielu systemów do zarządzania różnymi kwestiami kadrowo-płacowymi, np. oddzielnym do monitorowania czasu pracy i obecności, a innym do wypłat. Gdy dodać do tego funkcjonowanie na różnych rynkach, nie tylko powoduje to wzrost kosztów operacyjnych, lecz także znacznie ogranicza dostęp do praktycznych informacji o pracownikach. Ponieważ zdobywanie i utrzymywanie najbardziej utalentowanych pracowników jest kluczem do sukcesu każdej dużej firmy, szczególnego znaczenia nabiera dostęp do kompletnych danych o pracownikach, aby wiedzieć, co ich motywuje, lub móc przedstawiać ścieżkę kariery w oparciu o średni czas pomiędzy awansami. Do tego potrzebne są jednak łatwo dostępne i spójne dane. W tej części zamieszczamy praktyczne przewodniki i poradniki pomagające odnaleźć się w świecie nieustannie zmieniających się potrzeb globalnych kadr.
„Dlaczego mamy coś zmieniać?”. Odpowiedź, jak to zostało podkreślone w tym bezpłatnym przewodniku ADP, jest taka, że firmy nie mogą już dłużej pozwolić sobie na ignorowanie kwestii związanych z listą płac, jeśli próbują obniżać koszty i zwiększać efektywność operacyjną.
Gotowość na przyjmowanie nowych pracowników wraz z rozwojem firmy to ważna kwestia . Jednak musi ona iść w parze z wiedzą na temat tego, co jest dla nich naprawdę ważne. Wzrost znaczenia tego tematu spowoduje kształtowanie: